Wie is die dikke meneer in dat blauwe pak?

De decembermaand is natuurlijk de maand voor het kopen van cadeautjes. Of je Sinterklaas en de man uit het hoge noorden nu wel of niet leuk vindt….je ontkomt er simpelweg niet aan. Van alle kanten worden er verlanglijstjes in je handen gedrukt en, net zoals elk jaar, ben ik natuurlijk weer degene die er minimaal eentje kwijt raakt. Dit zelfde euvel heb ik met mijn “Sinterklaaslootje”. Vaak heb ik dit namelijk veel te vroeg in mijn bezit en ben ik vergeten wie ik dit jaar mag verrassen met een aardigheidje. Waarschijnlijk ben ik wel iemand met het schoonste lootje van Nederland, want deze zal ongetwijfeld weer een aantal malen zijn meegedraaid in de wasmachine. Mijn vrouw de schuld geven werkt helaas niet, omdat zij het toch echt mijn eigen verantwoordelijkheid vindt om mijn broekzakken leeg te halen voor de broek in de wasmachine verdwijnt. De meest recente contractonderhandelingen tussen ons hebben hier helaas geen verandering in weten te brengen…Maar goed, net als elk ander jaar, ben ik er weer net op tijd achter gekomen wie ik had. En dus op het allerlaatste moment moesten er weer cadeaus gescoord worden. Omdat ik de lokale middenstand in ons dorp een warm hart toedraag (ok, en omdat ik een beetje laat was dan) besloot ik om ons winkelcentrum maar eens aan te doen. Alle grootwinkelbedrijven zijn hier vertegenwoordigd. Van ’s lands bekendste grootgrutter tot aan het bedrijf met de lekkerste rookworsten van Nederland en alles wat er tussen zit. Dan zou je toch zeggen dat je hier goed moet kunnen slagen?

Nou, dat had ik blijkbaar verkeerd gedacht. Nog goedgemutst ging ik met het verlanglijstje van mijn schoonmoeder (ja, dat geluk had ik inderdaad) de eerste winkel binnen voor de aankoop van een kerst-cd van André Rieu. Vreselijk natuurlijk, maar alles om het beste mens te plezieren. De jongedame van hooguit 16 te mij te woord stond toen ik dit niet kon vinden vertelde me doodleuk dat ze die vast niet zouden hebben en dat het ook nog geen kerst was. Aan het gezicht te zien was de jongedame zelf erg tevreden met het antwoord en ging dan ook snel verder met haar mobieltje. Een ervaring rijker en een illusie armer toog ik naar winkel nummer twee. Een groot speelgoedconcern uit Volendam waar ik toch wel verwachtte een bepaald doosje Playmobile te kunnen kopen. Jammerrrr……maar ook dat ging niet door. Wederom een minderjarige jongedame die mij verder hielp met de opmerking “dan kiest u toch gewoon wat anders?”. Ik heb haar maar niet uitgelegd wat Sinterklaas betekent en wat hierbij het belang van een verlanglijstje is. Zal ze, gezien haar blik, denk ik niet begrepen hebben. Affijn….na in nog een winkel de kous op de kop gekregen te hebben keerde ik huiswaarts.

Wat nu?? Toegeven aan mijn vrouw dat ik eerder had moeten beginnen zit er natuurlijk niet in, dat moet ik veel te lang horen. Toen viel mijn oog op een pakje dat wij aangenomen hadden voor onze buren. Op de verpakking van het pakketje stond een dikke meneer in een blauw pak mij toe te lachen. Natuurlijk!! Dat ik daar niet eerder aan gedacht had…… Gewoon even bestellen op bol.com. Met een glimlach en een blik van “ik heb alles onder controle” zat ik dan ook al snel achter het ipadje. Eerst maar eens even naar de speelgoedafdeling van het dikke meneertje. Wat een keuze en alles nog op voorraad ook. Na een slokje van mijn koffie op naar de muziekafdeling voor het meest belangrijke cadeau, de cd voor mijn schoonmoeder. Alle mannen die dit lezen zullen dit zeker begrijpen. En hoera, hoera, ook deze was op voorraad. Even aanklikken en zonder bijdehandse opmerkingen hup, mijn winkelwagentje in. En ach, als we dan toch bezig zijn, maar even langs de afdeling lekker luchten en in een mum van tijd had ik mijn karretje gevuld met allerlei leuke dingetjes.Onze Sintviering was dan ook een groot succes. Zeker omdat ik alles door de dikke meneer in het blauwe pak in had laten pakken, want inpakken is zeker niet één van mijn kernkwaliteiten. De middenstand in ons dorp wil ik dan ook graag een workshop klantbeleving aanbieden. De cursusleider is een dik meneertje in een blauw pak. En hoewel ik geen woord met hem heb gewisseld heeft hij mij toch het warme gevoel gegeven dat je als klant graag ervaart. Langs deze onpersoonlijke weg dan ook: “Bedankt, dikke vriend dat je me uit de brand geholpen hebt. Ik kijk alweer uit naar mijn volgende ontmoeting met je!”

Kun je hem ook niet vinden in de winkel en wil je ook die cd van Andre Rieu? Hier kun je hem wel kopen!!

Plaats een reactie!

  •  

    Wees de eerste met een reactie!

Win een
Diner voor 2!
facebook
  • Zoals uw gasten uw verlanglijstje zien:

  • Zoals U uw verlanglijstje ziet: (ingelogd)